Gainer – zadbaj o prawidłowy wzrost masy mięśniowej

Jeśli chcesz zadbać o swoją masę mięśniową, dobrze dobrany gainer będzie dla Ciebie świetnym wyborem. Jest to odżywka białkowo-węglowodanowa, która w zamyśle ma prowadzić intensywnie trenujących sportowców dyscyplin siłowych do szybszego nabierania masy. Tego typu odżywki białkowe stworzone są dla osób, które często i intensywnie ćwiczą, aby zbudować wymarzoną, rozbudowaną sylwetkę.

Cel ten jest możliwy do osiągnięcia, pod warunkiem jednak, że do organizmu trafi większa dawka kalorii. Regularne stosowanie gainera ma właśnie taki efekt i jest o wiele łatwiejsze od czasochłonnego przygotowywania obfitych posiłków. W dodatku specjalistyczne preparaty kupić możesz w różnych smakach, więc na pewno znajdziesz wśród nich rozwiązanie dla siebie.

Co to jest gainer?

Jeśli interesuje Cię gainery – powszechnie nazywane jako “odżywki na masę”, to bez wątpienia jesteś bardzo aktywną osobą, której zależy na zbudowaniu perfekcyjnej sylwetki. W takim przypadku gainery będą dla Ciebie doskonałe, bo jest to koncentrat białka serwatkowego z węglowodanami w różnych proporcjach. Tak połączone składniki odżywcze mają za zadanie dostarczyć Ci niezbędnych kalorii pozwalających na zwiększenie masy ciała.

Skutecznie zwiększaj swoją masę mięśniową

Wzrost masy mięśniowej możliwy jest dzięki białkom biorącym udział w tworzeniu się mięśni, a także węglowodanom. Ten drugi składnik odpowiada za tworzenie zwyżki kalorycznej, którą koniecznie uwzględnić musisz podczas budowy masy mięśniowej oraz większej masy ciała.

Te dwa składniki – zależnie od rodzaju odżywki – mieszane są w różnych proporcjach, w zależności od Twoich potrzeb. Dzięki temu zawartość białka w spożywanym przez Ciebie gainerze może być doskonale dopasowana do Twojej sylwetki, trybu życia czy intensywności i częstotliwości ćwiczeń.

Odżywki białkowe w różnych smakach

Dodatni bilans kaloryczny pomoże Ci w osiągnięciu satysfakcjonujących rezultatów, samo jedzenie odżywek jednak również musi być przyjemne. Pamiętaj o tej zasadzie, wybierając wysokiej klasy produkty – dzięki temu, że będą Ci smakowały, nie zrazisz się do całego procesu walki o sylwetkę idealną.

Vanilla Ice Cream, White Chocolate, Coconut Cream, a może Strawberry Banana? Gainery dostępne są w wielu różnych wariantach smakowych, więc doskonale dobierzesz je do swojego gustu i upodobań. Świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie kalorii i smaczny, dodatkowy posiłek.

Zadbaj o rozwój masy mięśniowej z najlepszymi odżywkami

Wysokiej jakości gainer to nie tylko dostarczyciel węglowodanów i białek. Odżywki takie zaopatrzą Twój organizm również w wiele minerałów oraz witamin, których zadaniem jest wspomaganie oraz regeneracja Twoich mięśni. Zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom i obserwuj, jak Twoje ciało się zmienia i nabiera wymarzonych kształtów. Pamiętaj, że gainer to tylko dodatek do twojej diety, aby nie nabierać tkanki tłuszczowej należy kontrolować spożycie zawartych w nim węglowodanów i sukcesywnie liczyć kalorie i makroskładniki