Dlaczego sportowcy sięgają po suplementy diety i sterydy podczas treningu

Suplementacja to konieczność zarówno przed, w trakcie, jak i po cyklu sterydowym. Czy jednak suplementy diety oraz sterydy trzeba brać w trakcie budowania masy mięśniowej? Okazuje się, że tak, ponieważ bez nich optymalne wyniki w sporcie nie są możliwe. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że przyjmowanie anabolików musi odbywać się w sposób racjonalny, profesjonalny i przede wszystkim odpowiedzialny.
Odpowiednio dobrane sterydy oraz suplementy diety to gwarancja ograniczenia ryzyka wystąpienia negatywnych skutków ubocznych, zbudowania masy mięśniowej dobrej jakości, a także zagwarantowania sobie wytrzymałości, siły, motywacji i energii do intensywnych ćwiczeń w domu lub na siłowni.

Wpływ suplementów diety na zwiększenie masy mięśniowej

Suplementy diety trzeba zażywać zarówno w trakcie budowania masy mięśniowej za pomocą sterydów, jak i po ich odstawieniu. Wynika to z faktu, że suplementy diety pełnią przede wszystkim funkcję osłonową, chroniąc organizm przed niepożądanymi skutkami ubocznymi związanymi z przyjmowaniem sterydów anabolicznych. Niemniej, suplementy diety odpowiadają też za poprawianie rezultatów pracy wykonanej na siłowni. Oznacza to, że suplementy diety mają dwie podstawowe funkcje, niezwykle istotne z punktu widzenia sportowców.
Najpopularniejszym środkiem, chroniącym zwłaszcza wątrobę, jest kwas tauroursodeoxycholiczny. Rola tego suplementu diety polega przede wszystkim na usuwaniu sterydów z ludzkich narządów. Ten przyśpieszony proces pozwala z kolei ochronić wątrobę i zapewnić jej prawidłowe funkcjonowanie w czasie cyklu na masę mięśniową.
Należy jednak pamiętać, że kwas tauroursodeoxycholiczny jedynie odciąża wątrobę w czasie cyklu sterydowego, nie regenerując jej. Oznacza to, że sportowiec musi sięgnąć po inne suplementy pochodzenia roślinnego, takie jak: ostropest plamisty, fosfolipidy sojowe czy karczoch, a także syntetyczne związki typu: N-acetylo-cysteina lub R-ALA, które bardzo skutecznie przyspieszają proces odbudowy wątroby.

Popularne suplementy diety u osób trenujących na siłowni

Wyżej zostały wymienione już takie suplementy diety, jak: ostropest plamisty, kwas tauroursodeoxycholiczny, fosfolipidy sojowe, karczoch, N-acetylo-cysteina czy R-ALA. Do tego zestawienia należy dopisać również kwasy omega-3, równie popularne na siłowni, przede wszystkim dzięki sprzyjaniu równowadze cholesterolowej w organizmie, zachwianej przez anaboliki. Ponadto, sportowcy sięgają też po witaminy i minerały, poprawiające nadwyrężony, przez sterydy, układ immunologiczny.
Zazwyczaj suplementy diety można kupić w specjalnych zestawach, przeznaczonych specjalnie dla sportowców, dzięki czemu nikt nie musi kupować zbyt wielu produktów i tym samym ponosić zbyt wysokich kosztów.
Przykładowo, zestawy witamin i minerałów dla sportowców uprawiających sporty na masę mięśniową można kupić w Internecie. Warto je przyjmować w ramach osłony przed przystąpieniem do cyklu sterydowego, jak i w jego trakcie, aby uniknąć niepożądanych skutków ubocznych. Ponadto, warto rozważyć je także po cyklu sterydowym, aby przeprowadzić regenerację swojego organizmu.
Na koniec, warto też wspomnieć o odżywkach wysokobiałkowych, które efektywnie przyspieszają budowanie masy mięśniowej. Co więcej, pod ręką warto też mieć gajner lub odżywkę węglowodanową.

Popularne sterydy na siłowni – jak działają?

Na siłowni od lat, bez zmian, dominują takie sterydy, jak: primobolan, metanabol, stanazolon, anadrol, oksandrolon, testosteron, nandrolon czy trenbolon. Wszystkie one pobudzają pracę mięśni, poprawiają nastrój oraz zwiększają wytrzymałość organizmu sportowca. Wskutek tego otrzymuje on nie tylko lepsze efekty ćwiczeń, ale również przyspiesza budowanie masy mięśniowej, bezpośrednio na nią oddziałując i wspomagając jej wzrost.

Rola testosteronu u osób aktywnych fizycznie

Testosteron odpowiada za najważniejsze funkcje życiowe u mężczyzny, tj. witalność, energię, siłę, wytrzymałość, motywację do ćwiczeń czy dobry nastrój. Przyjmowanie testosteronu z zewnątrz, w formie iniekcji, odpowiada zatem za lepsze wyniki w sporcie, budowanie masy mięśniowej czy wydłużenie treningu siłowego. Właśnie dlatego testosteron jest tak popularny w sklepach internetowych ze sterydami.