Jakie suplementy wspomagające stawy wybrać?

Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna. Ma znaczy wpływ na samopoczucie, pozwala uniknąć wielu dolegliwości, poprawia nastrój i pozwala osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Sport musi być jednak uprawiany z głową, co więcej, organizmowi należy zapewnić wszystkie składniki, które mogą go wspierać w czasie aktywności fizycznej. Zdarza się, że sportowcy borykają się z licznymi urazami czy bólami stawów, ponieważ nie wiedzą, że ich ciało potrzebuje konkretnego wsparcia. Rozwiązaniem może być dobry kolagen na stawy.

  1. Niedobór kolagenu – jakie korzyści daje suplementacja kolagenu?
  2. Kolagen suplement diety – jaki rodzaj kolagenu warto wybrać?
  3. Jaki kolagen na stawy dla sportowców warto wybrać?

Dlaczego warto suplementować kolagen? Jaki wybrać, aby mieć naprawdę zdrowe stawy? Spróbujmy dowiedzieć się więcej o dostępnych opcjach.

Niedobór kolagenu – jakie korzyści daje suplementacja kolagenu?

Kolagen to białko, które nie bez powodu przez niektórych nazywane jest białkiem młodości. To właśnie on ma duży wpływ na utrzymanie dobrego stanu skóry. Wpływa na jej nawilżenie, elastyczność i gładkość. Co więcej, pomaga usprawnić krążenie krwi oraz pozwala na szybsze gojenie się ran. Ma także znaczenie w procesie zrastania kości. Nie można zapomnieć także o tym, że kolagen jest kluczowy w prawidłowym funkcjonowaniu stawów. Oczywiste jest zatem, że skutki niedoboru kolagenu mogą być naprawdę przykre – od przyspieszenia procesu starzenia, do problemów z bólem stawów czy wydłużeniem leczenia urazów. Z tego powodu dla sportowców kolagen jest niezwykle istotny.

Kolagen suplement diety – jaki rodzaj kolagenu warto wybrać?

Wybierając suplement diety z kolagenem należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim, ważny jest typ kolagenu.

W sklepach dostępne są dwa rodzaje:

  • kolagen typu I – ma wpływ na skórę i na wytrzymałość tkanki łącznej,
  • kolagen typu II – wpływa na stawy, ponieważ zapewnia elastyczność ścięgien.

Firmy oferują różne preparaty, które są dostosowane do określonych potrzeb. Z tego powodu, wybierając suplementy diety, warto dostosować je do swojego stylu życia. Przykładowo, kolagen dla sportowców będzie miał prawdopodobnie nieco inny skład niż produkt dla osób starszych. Polecany jest także kolagen rybi, który lubiany jest ze względu na wysoką przyswajalność. Warto zaznaczyć także, że zazwyczaj suplementy dostępne są w różnych formułach – w tabletkach, w kapsułkach do rozcieńczenia czy w proszku. Można zatem wybrać taką opcję, która jest najwygodniejsza w przyjmowaniu.

Jaki kolagen na stawy dla sportowców warto wybrać?

Dla sportowców odpowiednie suplementy diety na stawy są niezwykle ważne. Z tego powodu wiele osób decyduje się właśnie na przyjmowanie kolagenu. Dobrym wyborem może być na przykład Flexus Shots, czyli specjalistyczny kolagen na stawy dla sportowców. Jest on przeznaczony do picia i zapewnia najwyższe wsparcie. W składzie jednej kapsułki znajduje się między innymi hydrolizowany kolagen, kwas hialuronowy czy witamina D i inne. Produkt zapewnia też witaminę C. Jest ona niezbędna w procesie syntezy kolagenu oraz w produkcji kolagenu. Co więcej, witamina C ma wpływ na funkcjonowanie układu odpornościowego w trakcie uprawiania sportu i po ćwiczeniach. Dzięki tak bogatemu składowi Flexus Shots zapewnia wszystko, czego potrzebują sportowcy. Te shoty kolagenowe na stawy są polecane zarówno dla sportowców, jak i dla osób po urazach oraz pracujących fizycznie. Zdecydowanie warto wypróbować tego produktu i zadbać o swoje zdrowie oraz stan stawów.

flexus shots kolagen hydrolizowany na stawy