Intensywne treningi dla pięknej sylwetki czyli jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii?

Posiadanie zgrabnej i wysportowanej sylwetki wymaga często wiele wysiłku i poświęceń. Pragnąc osiągnąć wymarzone rezultaty, a następnie je utrzymać na stałe, sięgamy niekiedy po drastyczne metody, takie jak obcinanie kalorii do zbyt niskiej ilości lub całkowite odrzucenie określonych grup produktów spożywczych. Jednak najskuteczniejszą i jednocześnie najbezpieczniejszą metodą na zbudowanie wysportowanej i przy tym silnej sylwetki jest wykonywanie intensywnych treningów.

Interwały – jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii?

Dynamiczne ćwiczenia wykonywane w określonych interwałach czasowych to jedna z najlepszych metod na szybkie spalanie nadprogramowych kilogramów i budowanie wysportowanej sylwetki. Zamiast zastanawiać się dokładnie jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii, lepiej jest wykonywać swoje ulubione zestawy w zaplanowanych interwałach. Praktycznie każde ćwiczenia lub dyscypliny sportowe, można dopasować do metody interwałowej. Polega to przede wszystkim na bardzo intensywnym wykonywaniu ruchów przez kilka minut, a następnie zwolnienie tempa i odpuszczenie intensywności na kolejnych kilkadziesiąt sekund. Pozwoli to na szybką zmianę tętna pracy serca i tym samym znaczące przyspieszenie spalania tłuszczu. Interwały przynoszą bardzo szybkie efekty, jednak wymagają dużego samozaparcia i energii, dlatego muszą iść w parze z odpowiednio zbilansowaną dietą, bogatą we wszystkie potrzebne składniki i kalorie. Interwały są tak intensywnymi ćwiczeniami, że nie ma możliwości na regularne ich wykonywanie bez dostarczania sobie dużej ilości energii z pożywienia, gdy się obetnie nadto kalorie. Żeby rozpocząć treningi interwałowe, należy dobrać właściwe dla siebie zestawy ćwiczeń lub zaplanować uprawianie ulubionej dyscypliny według ścisłej rozpiski. Nawet jazda na rowerze czy pływanie, które teoretycznie należą do aktywności rekreacyjnych, mogą być wykonywane w interwałach i przynosić szybkie i naprawdę satysfakcjonujące efekty dla wyglądu i stanu ogólnego całej sylwetki i organizmu.

Sporty walki

Inną aktywnością fizyczną, która również pozwala na szybkie spalanie kalorii w dużych ilościach, jest podjęcie się trenowania sportów walki. Są to dyscypliny niezwykle wymagające, w których każdy ruch musi być dynamiczny, pewny i silny. Uprawianie sportów walki to także ogromna próba charakteru i wytrwałości, która pomoże cierpliwie dążyć do stawianych sobie samemu celów. Nie ma znaczenia jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii, lecz to jak często i z jak dużym zaangażowaniem są wykonywane. W trenowaniu boksu nie ma miejsca na wątpliwości i słabość, a także opuszczanie treningów, dlatego też mając silną wolę i ogromną chęć osiągnięcia wymarzonych rezultatów, warto zaryzykować i podjąć rękawicę.