Ćwiczenia w domu na mięśnie czyli jak nie przytyć pracując z domu?

Model pracy zdanej odbywającej się z dowolnego miejsca, jest bardzo kuszący dla wielu osób. Możliwość wykonywania swoich zawodowych obowiązków z poziomu własnej kanapy, będąc ubranym w ulubiony dres jest z pewnością bardzo komfortowa. Jednak taki charakter pracy niesie za sobą również pewne trudności i dodatkowe problemy organizacyjne. Po pierwsze trzeba bardzo umiejętnie organizować własny czas pracy, a także pilnować się by został czas również na życie osobiste. Kolejną nieco ciemną stroną pracowania w sposób zdalny z domu jest stały dostęp do lodówki oraz brak spacerów do biura. Powoduje to u wielu osób nadmierne podjadanie i tym samym szybkie przybieranie na wadze. Odpowiedni sposób odżywiania i aktywność fizyczna wymaga także właściwej organizacji.

Dieta

Aby lodówka nie kusiła nas podjadaniem o każdej porze dnia, warto planować wcześniej swoje posiłki. Właściwie dobrana kaloryczność zapewni uczucie sytości i nie przyczyni się do zwiększenia chęci na podjadanie. Ważne jednak, aby posiłki były lekkostrawne, ponieważ siedzenie w domu za biurkiem lub na kanapie z laptopem nie sprzyja metabolizmowi. Doskonałym i jednocześnie bardzo korzystnym zdrowotnie rozwiązaniem jest stawianie szklanki z wodą obok komputera i popijanie jej w czasie pracy. Zapewni to właściwe nawodnienie organizmu, a także poprawi funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych. Jako przekąskę najlepiej jest wykorzystać pokrojone w paseczki chrupiące warzywa lub orzechy wspierające pracę mózgu.

Ćwiczenia w domu na mięśnie

Pracując w sposób zdalny z domu, mamy znacznie ograniczoną aktywność fizyczną. Długie godziny w niewygodnej pozycji przy biurku, do tego brak spaceru do biura, powodują, że nasz organizm zaczyna pracować w nieco innym tempie. Cały metabolizm zaczyna zwalniać, a kalorie odkładają się w postaci nadprogramowych kilogramów. Ćwiczenia w domu na mięśnie mają więc bardzo duże znaczenie i mogą przyczynić się do poprawy sytuacji. Ćwiczenia w domu na mięśnie powinny w pierwszej kolejności obejmować rozciąganie oraz rozluźnianie spiętych partii po całym dniu za biurkiem. Dopiero po dokładnym rozciągnięciu i rozgrzaniu ciała, można rozpocząć ćwiczenia siłowe, które poprawią wygląd i kształt sylwetki. Ćwicząc w domu warto zadbać o ładny i wygodny strój sportowy oraz buty, dzięki czemu wykonywanie kolejnych powtórzeń będzie przyjemniejsze. W przypadku osób mieszkających w domu z ogrodem, doskonałym rozwiązaniem są ćwiczenia wykonywanie na świeżym powietrzu. Pozwolą one dotlenić cały organizm i poprawią nasze samopoczucie po całym dniu spędzonym przed ekranem komputera.