Jak schudnąć w trzy dni na samych bananach?

Spożywanie bananów to świetny sposób na walkę z przybieraniem na wadze dla osób z problemami żołądkowymi i jelitowymi.

Dieta bananowa efekty

Dieta bananowa została opracowana przez Jane Griffin, dietetyka sportowego z Anglii. Jest to jeden z najłagodniejszych dla organizmu sposobów odchudzania. W ten sposób można schudnąć 3 kg w ciągu 3-4 dni, a 5-6 kg w ciągu tygodnia!

Spożywanie bananów jest wskazane dla osób, które mają problemy z żołądkiem i jelitami oraz są podatne na obrzęki. Nie bez powodu banan jest jedynym owocem, który może być spożywany na surowo nawet w przypadku wrzodów żołądka. Wspomaga wydzielanie w żołądku i odnawia ściany nabłonka żołądka.

Rozpoczęcie odchudzania

Przed rozpoczęciem diety należy zrobić sobie dzień rozładunkowy i nie jeść potraw smażonych, tłustych, wędzonych. Można pić zwykłą wodę i zieloną herbatę. W ten sposób organizm łatwiej dostosowuje się do procesu oczyszczania i odzyskiwania wagi.

Nie należy jeść zielonych owoców, ponieważ zawierają one nierozpuszczalną skrobię. Cienkoskórkowe, żółte banany o średniej długości są odpowiednie dla osób odchudzających się.

Dieta bananowa (łagodna).

Czas trwania: od 3 do 7 dni. Zjedz jeden kilogram bananów w sześciu posiłkach jednego dnia. Nie wolno pić herbaty ani wody bez cukru. Ostatni posiłek powinien być zjedzony nie później niż trzy godziny przed snem.

Oznacza to, że dziennie będziesz spożywać 1300 kalorii. Jest to ilość wystarczająca do normalnej aktywności organizmu. W ciągu 3 dni stracisz od 3 do 3,5 dodatkowych kilogramów.

Jeśli stosujesz tę dietę dłużej niż cztery dni, możesz dodać jedno lub dwa gotowane jajka lub ser beztłuszczowy (100 g), ponieważ same banany nie dostarczą wystarczającej ilości białka.

Dieta bananowa (ścisła).

Czas trwania diety nie przekracza trzech dni. W tym czasie można schudnąć od 4 do 5 kilogramów.

W ciągu jednego dnia można zjeść cztery banany w dowolnym momencie. Można spożywać tylko wodę mineralną zwykłą lub niegazowaną.

Dieta mleczno-bananowa (łagodna).

Czas trwania wynosi do dziesięciu dni. W ciągu tygodnia stosowania takiej diety można stracić 4-4,5 kg zbędnych kilogramów.

W ciągu dnia można spożyć cztery banany i jeden litr chudego mleka. W przypadku alergii można go zastąpić jogurtem pitnym (500 g).