Top 3 przyrządów do ćwiczeń w domu

Ćwiczenia w domu są świetną alternatywą dla aktywności na dworze, zwłaszcza gdy pogoda jest niesprzyjająca lub zanieczyszczenie powietrza jest znaczne. Odpowiednie przyrządy pozwalają na wykonanie podstawowych treningów, które ułatwią zachowanie zdrowia i szczupłej sylwetki. Dodatkowo ćwiczenia, szczególnie cardio są świetnym sposobem na pozbycie się nadmiernych kilogramów. Jakie przyrządy do ćwiczeń warto mieć w domu? Oto nasze TOP 3!

Bieżnia

Bieżnia jest bardzo dobrym przyrządem, który pozwala na trening wytrzymałościowy, cardio lub odchudzający. Dodatkowo dzięki ustawieniu odpowiedniego kąta nachylenia bieżnia pozwala wzmocnić mięśnie łydek, ud i pośladków. Ten przyrząd jest świetną alternatywą dla wszystkich, którzy nie mogą lub nie chcą biegać poza domem. Na rynku jest bardzo duży wybór różnego rodzaju bieżni od najprostszych modeli, do tych bardziej profesjonalnych. Większość urządzeń mierzy liczbę spalonych kalorii, pokonany dystans, a te najlepsze bieżnie pokazują również puls i dają możliwość ustawienia rodzaju treningów np. na odpowiednim zakresie HR (tętno), co w zależności od celów, umożliwi efektywne spalanie tkanki tłuszczowej lub podnoszenie wydolności sercowo – oddechowej. Dzięki temu można w łatwy sposób wykonać trening na wysokim poziomie bez wychodzenia z domu. Więcej o bieżniach:  https://www.cwiczwdomu.info/bieznia/

Rower treningowy

Rower treningowy jest jednym z najpopularniejszych urządzeń do ćwiczeń domowych. Jest stosunkowo bezpieczny, gdyż nie obciąża nadmiernie stawów kolanowych ani kręgosłupa, dzięki temu mogą na nim ćwiczyć prawie wszyscy, łącznie z osobami z otyłością czy w trakcie powrotu do zdrowia po kontuzjach lub urazach. Na rynku dostępne są bardzo profesjonalne urządzenia, które mierzą wiele różnych parametrów lub kompaktowe rowery stacjonarne, które nie zajmą dużej ilości miejsca nawet w małym mieszkaniu. Rower treningowy pozwala na wykonanie wielu różnych treningów: cardio, wytrzymałościowe, wzmacniające mięśnie nóg, czy interwały. Świetnie sprawdzi się dla sportowców, którzy chcą urozmaicić swoje treningi, jak i dla osób odchudzających się, które chcą zwiększyć ilość aktywności fizycznej. Więcej o rowerach treningowych: https://www.cwiczwdomu.info/rower-treningowy/

Drążek do podciągania

Osoby, które chcą poprawić swoją siłę i rozbudować masę mięśniową mogą zainteresować się przyrządami do treningu siłowego w domu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest drążek do podciągania – zajmuje on bardzo mało miejsca, jest łatwy w montażu (drążek rozporowy nie zniszczy ścian ani framug) i umożliwia wzmocnienie wielu partii mięśni. Drążek umożliwia zastąpienie w warunkach domowych wielu ćwiczeń wykonywanych do tej pory na siłowni. Dodatkowo podciąganie jest ćwiczeniem uniwersalnym i dobrym dla każdego: od początkujących po zaawansowanych. W zależności od sposobu podciągania można w łatwy sposób wzmocnić mięśnie i poprawić wygląd:
• ramion;
• pleców;
• klatki piersiowej;
• brzucha.

Dodatkowo drążek jest przyrządem, którego funkcjonalność łatwo jest zwiększyć poprzez zakupienie gum oporowych, taśm TRX lub kółek gimnastycznych. Trening na drążku będzie idealnym uzupełnieniem sesji na rowerku lub bieżni i umożliwi kompleksową poprawę wyglądu.

Ćwiczenia w domu – zalety

Ćwiczenia w domu, zwłaszcza gdy ma się odpowiednie przyrządy mają wiele zalet i często znacznie ułatwiają wprowadzenie regularnych treningów. Przede wszystkim mając rower stacjonarny, bieżnie, czy inne przyrządy trening można wykonać w dowolnym momencie – nie trzeba dostosowywać się do godzin otwarcia siłowni, czy obawiać się o swoje bezpieczeństwo biegając w środku nocy. Dodatkowo treningi łatwiej wprowadzić, gdy ma się niewiele czasu – w takim przypadku wystarczy wprowadzić krótsze, a częstsze sesje treningowe.

Jakie są jeszcze zalety treningu w domu?
• Oszczędność pieniędzy – nie trzeba kupować karnetów itp., wystarczy jeden przyrząd, z którego można korzystać przez długi czas.
• Oszczędność czasu – brak konieczności dojazdów na siłownie.
• Treningi o dowolnej porze – idealne rozwiązanie dla zapracowanych osób.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.cwiczwdomu.info/