Wybór materaca akrobatycznego

Akrobatyka to coraz bardziej popularna dziedzina sportu. Chęć nabycia umiejętności wykonania skomplikowanych figur powoduje, że wiele osób decyduje się rozpocząć swoją przygodę z akrobatyką powietrzną. Kluczem do udanych treningów są jednak nie tylko rzetelne ćwiczenia fizyczne, ale również wybór odpowiednich akcesoriów i urządzeń. Jednym z najważniejszych elementów, o których nie można zapominać, przystępując do treningów akrobatyki, są materace akrobatyczne, które pozwalają zachować bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

Czym kierować się wybierając materac akrobatyczny?

W sklepach znajdziemy całe mnóstwo rozmaitych materaców. Jak zatem wybrać ten najlepszy? Przede wszystkim powinniśmy poszukać odpowiedniego dostawcy takich produktów, który dystrybuuje produkty przeznaczone właśnie do akrobatyki. Odpowiednie materace pozwolą na efektywne ćwiczenia i maksymalnie zminimalizują ryzyko kontuzji. Doskonałe materace do akrobatyki można znaleźć w sklepie internetowym flyingrose.pl. Dodatkowo materace powinny mieć specjalne wypełnienie (np. pianka poliuretanowa) i odpowiednią grubość, która będzie dostosowana do rodzaju wykonywanych ćwiczeń.

Czym różnią się materace?

Poza rodzajem wypełnienia i rozmiarem, materace akrobatyczne różnią się między sobą również grubością oraz kształtem. W ofercie flyingrose.pl znajdziemy materace o grubości 10 cm i 20 cm. Te drugie lepiej sprawdzą się podczas wykonywania figur z wyższym podwieszeniem, gdyż zapewnią większe bezpieczeństwo podczas nieoczekiwanego upadku. Jednocześnie specjalne odpowietrzniki sprawiają, że lądowanie na takim materacu jest stosunkowo miękkie. Materace o grubości 10 cm to zaś lepszy wybór dla osób trenujących pole dance lub aerial silks.

Jaki kształt materaca wybrać?

Jeśli rozglądałeś się już za materacem akrobatycznym, mogłeś zauważyć, że występują one w dwóch kształtach. Pierwszy z nich, to klasyczny prostokąt, który jest najlepszym wyborem przy standardowych ćwiczeniach akrobatycznych, a także podczas ćwiczeń z szarfą aerial lub na kołach cyrkowych. Drugi, to kształt okrągły, który najlepiej sprawdza się podczas ćwiczeń pole dance, dzięki możliwości ulokowania rury do tańca w środku koła. Dodatkowo materace te występują w wersji składanej, która pozwala na oszczędność miejsca przy ich przechowywaniu.

Materace dostępne w sklepie flyingrose.pl będą odpowiednia zarówno jako element wyposażenia profesjonalnego studia treningowego, jak i dla osób prywatnych, które chcą bezpiecznie trenować akrobatykę w zaciszu własnego domu.